فقط ۵ درصد شهرهای ایران سینما دارند

0

تردیدی نیست که سینما به مثابه یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین رسانه و ابزار فرهنگ‌ساز در جهان امروز مطرح است و قدرت‌ها و کشورهای مختلف برای تامین منافع و اهداف فرهنگی و اجتماعی از آن استفاده می‌کنند. با نگاهی به تعداد سالن‌های سینما در کشور و مقایسه آن با وسعت و جمعیت موجود، فقط ۵ درصد شهرهای کشور سینما دارند و ۹۵ درصد شهرهای ایران فاقد سینما هستند.

حدود ۳۳۰ سالن سینما در ایران وجود دارد که در مقایسه با فراوانی جمعیت و پهناوری وسعت کشور، عدد بسیار کم و ناچیزی است. این در حالی است که طبق استانداردهای جهانی ایران به بیش از ۹۶۰۰ سالن سینما نیاز دارد. در چین روزانه ۲۱ سالن سینما ساخته می‌شود و تا پایان سال ۲۰۱۷ تعداد سینماهای این کشور به ۸۰ هزار خواهد رسید و در این زمینه از کشور آمریکا پیشی خواهد گرفت!

در کشور ما هم از سوی برخی نهادها همچون حوزه هنری و سینماشهر، عزم و اراده جدی برای ایجاد یک نهضت در توسعه زیرساخت های سینمایی کلید خورده و شایسته است دستگاه‌های اجرایی مختلف همپای حوزه هنری وارد گود شوند/ تسنیم

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

mm

نقدسینما محفلی است که می‌کوشد تولیدات رسانه‌ای ایران و جهان اعم از سینما، تلویزیون و... را همواره با نگاهی نقادانه و منصفانه بررسی کند. باشد که این تلاش اندک ولی صادقانه، مخاطب را جهت انتخاب درست و بهبود فرآیند «دیدن» یاری نماید.

یک پاسخ قرار دهید